Vyzerá to tak, že na Slovensko dorazí ďalšia vlna sneženia. Oblačnosť by podľa predpovedí meteorológov mala nad naše územie pribúdať od severozápadu už v priebehu sobotňajšieho večera.

Ako uviedol portál imeteo.sk, oblačnosť bude súvisieť práve s plytkou tlakovou nížou, ktorá sa bude prehlbovať v oblasti Nemecka. V priebehu soboty 20. januára – večer začne postupne ovplyvňovať počasie aj na našom území. Táto tlaková níž sa začne totižto presúvať nad Česko, kde sa bude postupne vypĺňať.

Ako sme spomínali, prvé zrážky sa preto objavia už dnes večer, do pol noci však pôjde skôr iba o snehové prehánky alebo slabé sneženie. Podľa meteorológov začnú zrážky výraznejšie postupovať nad naše územie v druhej polovici noci od severozápadu.

„Rozsneží sa na celom našom území, no na juhozápade môžu zrážky prechádzať aj do kvapalného skupenstva. Do nedele 21. januára – večer, by na našom území malo napadnúť niekoľko centimetrov nového snehu,“ informovalo imeteo.sk.

V súvislosti so snehovými zrážkami vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahy 1. stupňa pred snežením a snehovými jazykmi a závejmi na nedeľu 21. januára.

Výstrahy na nedeľu 21. januára platia nasledovne:

zdroj: shmu.sk

Zdroj/Foto: imeteo.sk, shmu.sk | Video: YouTube | Ilustračná foto: pixabay.com