Slovensko sa už o pár dní môže pripraviť na prvú snehovú nádielku tohto roka. Veľká pravdepodobnosť bielej prikrývky je pritom aj v nižšie položených mestách ako Bratislava. Pozrite, kde všade nasneží už koncom týždňa a kde si treba dať pozor aj na prízemný mráz.

Portál iMeteo prišiel s predpoveďou, ktorá možno mnohých poteší, kým iným sťaží cestu do práce. Na Slovensko by totiž malo doraziť prvé sneženie. Biela perina by mala pokryť mestá aj hory v piatok vo večerných hodinách.

Sneženie by sa pritom nemalo vyskytovať len v horách, ale aj v nižšie položených mestách a oblastiach. Najvyššia pravdepodobnosť výskytu snehovej nádielky je v sobotu ráno na Záhorí, v oblasti Myjavy a Malých Karpát s možnou nádielkou vo výške 1 až 3 centimetre.

Sneh však môžeme očakávať aj na Kysuciach a ďalších mestách severného Slovenska v nadmorskej výške 400 až 500 m.n.m s nádielkou do 5 centimetrov. Okrem bielej prikrývky sa vodiči musia pripraviť aj na šmykľavé cesty, a to najmä v piatok večer a v sobotu ráno.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: imeteo.sk │ Foto: FB/www.iMeteo.sk