Lekári i odborníci dlhé mesiace apelujú na vládu, aby zabezpečila účinný liek Ivermektín, ktorý má antivírusové a protizápalové vlastnosti. Konečne prišlo k zlomu a na Slovensko boli dovezené prvé balenia liekov. Ich množstvo je však zarážajúce!

Slovenská vláda zabezpečila ďalších 35 miliónov antigénových testov a do júna tohto roka majú byť na naše územie dodané celkom 2 milióny ruských vakcín Sputnik V. Liek, ktorý má fantastické výsledky vo viacerých krajinách pri liečbe ochorenia COVID-19, bol však dovezený iba pre pár dňami.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí totiž udelil povolenie pre neregistrovaný liek Ivermektín až na konci januára. Do našej krajiny bolo v prvej várke dovezených iba 14-tisíc kusov Ivermetkínu, ktoré boli rozdelené do nemocníc a lekární. Čoskoro by mala prísť ďalšia dodávka v množstve 1-tisíc balení lieku.

Počet balení však nie je ani zďaleka dostatočný, čo potvrdzujú aj lekárne, ktoré dostali po troch či štyroch kusoch. „Ivermektín už nemáme, mali sme len 4 kusy a tie boli hneď preč, máme však ešte Izoprinozín v tabletkovej forme a sirup,“ informovala jedna z trnavských lekárni plusku.sk.  

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YT/HNtelevízia, South African Police Service