Minister obrany pred pár mesiacmi oznámil, že na Slovensko pricestujú stovky zahraničných vojakov NATO, ktorí posilnia našu armádu. Momentálne sa už nachádzajú na našom území, v dôsledku čoho bude mnohonárodná bojová skupina čoskoro oficiálne kompletná.

Na Slovensku sa bude celkovo nachádzať 3-tisíc zahraničných vojakov NATO s cieľom plniť úlohy obrany našej krajiny. Postupne sa vojenské jednotky zhromažďujú na Lešti, kde pred pár hodinami došlo k fatálnej tragédii, a na leteckej základni Sliač. Ide o vojakov z Česka, Nemecka, USA, Slovinska a Holandska.

Veliteľom brigády NATO sa stal český plukovník Ladislav Bujárek, ktorý má skúsenosti z Afganistanu a Kosova. ,,Sme tu, aby sme pomáhali predovšetkým Slovenskej republike v súlade s našou úlohou, ktorú máme, a je to vlastne deklarácia všetkých 30 štátov NATO o posilnení východného krídla a odstrašení protivníka,“ povedal v 24 Podcaste televízie JOJ Bujárek, ktorý by nechcel, aby boli vojaci vnímaní ako votrelci.

Do jesene by sa malo vybudovať tzv. kontajnerové mestečko, v ktorom bude ubytovaná celá skupina vojakov. V týchto chvíľach sú postavené stanové kempy, ktoré majú spĺňať vysoký vojenský štandard. Obáva sa však veliteľ, že sa Rusko dozvie o ich prítomnosti na Slovensku? ,,Nemyslím si, že to prekáža, je to skôr práve tá demonštrácia. My sa vás nebojíme, sme na vás pripravení,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: plus.noviny.sk  |  Foto: FB/MO SR, TV JOJ  |  Video: Streamable.com