Aktuálne je na Slovensku nezamestnanosť na úrovni 5,7%, čo nie je veľa, avšak i tak je bez práce viac ako 150 tisíc ľudí. Každá takáto príležitosť zvyšuje konkurenciu na trhu práce a dáva šancu sa zamestnať tým, ktorý prácu nemajú alebo chcú tú aktuálnu opustiť.

Na Slovensko mieri investícia z oblasti vykurovacej techniky. Ako informuje Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO), holandský výrobca tepelných čerpadiel BDR Thermea plánuje vo Vranove nad Topľou postupne vytvoriť približne 750 nových pracovných miest.

Navyše, spoločnosť bude nepochybne spolupracovať aj s ďalšími lokálnymi spoločnosťami, kde sa tak môžu vytvoriť ďaľsie pracovné príležitosti. Spustenie výroby je naplánované na záver roka 2024. Firma už podala aj oficiálnu žiadosť o investičnú pomoc.

„Slovensko potvrdzuje naďalej svoju vysokú atraktivitu pre firmy vyrábajúce modernú a udržateľnú vykurovaciu techniku, tepelné čerpadlá a ďalšie s nimi súvisiace komponenty. V perspektívnom sektore, v ktorom u nás dlhodobo pôsobia a expandujú strojárske firmy ako Vaillant, Hoval či Stiebel Eltron, Slovensko v tomto roku objavili aj ďalší západoeurópski hráči, ktorých navyše práve asistencia SARIO nasmerovala aj do najmenej rozvinutých okresov,“ konštatuje agentúra.

Skupina, pod ktorú spadá aj táto spoločnosť, má ročný obrat viac ako 2,5 miliardy eur, 13 výrobných závodov v Európe, Turecku či v Číne, a globálne zamestnáva viac ako 7 000 ľudí.

Zdroj: Pravda.sk | Foto: Pixabay