Na Slovensko prichádzajú stovky cudzincov: V tomto budú pomáhať!

Dátum:

Slovenská vláda sa už neschováva za slovné spojenie „dobrovoľné testovanie“, nakoľko už 27. januára vstupuje do platnosti pravidlo zákazu vychádzania kamkoľkvek, hoci iba do prírody. Tentokrát sa táto masová akcia nazýva celoslovenský skríning a úľavu od neho majú prakticky iba deti do 15 rokov a seniori nad 65 rokov.

V priebehu najbližších dní sa musí nechať pretestovať každý občan, ktorý sa po 27. januári plánuje nadýchnuť čerstvého vzduchu mimo balkónu svojej bytovky. Na takýto masívny nápor ľudí, ktorí potrebujú certifikát do zamestnania či na prechádzku, však Slovensko nie je pripravené. Igor Matovič sa preto na sociálnej sieti pochválil radostnou správou, na pomoc prichádzajú Poliaci!

„Práve som od poľského premiéra Mateusza Morawieckého dostal ponuku na pomocnú ruku pri celoslovenskom skríningovom testovaní … 200 poľských lekárov a zdravotníkov je pripravených cez víkend prísť a pomôcť,“ informuje „bardzo pjekne“ Igor Matovič na sociálnej sieti. „Mateusz, Dziękuję Ci bardzo v mene všetkých ľudí na Slovensku, ktorí považujú Poľsko nielen za svojho suseda, ale aj dobrého brata. Dobre zdrowie, Polska,“ ukončuje príspevok premiér.

17. januára vláda schválila tzv. skríningové testovanie Slovenska, ktoré prebehne od pondelka 18.1. do utorka 26.1.. V tomto období sa musia občania nechať otestovať na koronavírus, pričom od 27. januára začne platiť sprísnený zákaz vychádzania s miernymi výnimkami. Vláda upresnila, kam môžete ísť S certifikátom a kam BEZ neho.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Igor Matovic

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...