Na Slovensko sa valí poriadna “metelica“. Predpokladá sa výrazne ochladenie, dokonca až o 10˚C. V priebehu dneška je nutné sa pripraviť na nárazový vietor, ktorý bude dokonca dosahovať rýchlosť víchrice. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal v tejto súvislosti výstrahy všetkých troch stupňov.

Silnejší vietor sa na územie Slovenska dostal už z nedele na pondelok (24. 9), pričom práve dnes udrie v plnej sile. SHMÚ dokonca vydal tretí (najvyšší) stupeň v oblasti hrebeňov Tatier v okresoch Liptovský Mikuláš, Poprad, Tvrdošín a Brezno. Meteorológovia očakávajú vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť až 160 až 180 kilometrov za hodinu.

Výstraha 2. stupňa sa týka predovšetkým západného Slovenska, konkrétne Bratislavský kraj a okrajové časti Trnavského, Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja. Na týchto miestach by mal vietor dosiahnuť rýchlosť 80 až 105 kilometrov za hodinu. Pre zvyšné časti Slovenska bol vyhlásený prvý stupeň výstrah. Aj napriek tomu, že dážď nepríde, aj v tomto prípade bude vietor dosahovať rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Zdroj: shmu.sk  |  Foto: Facebook, Pixabay, shmu.sk