Na Slovensku platí od soboty MIMORIADNA situácia: Slová Hegera a Naďa!

Dátum:

V súvislosti so situáciou na Ukrajine a hromadným prílevom cudzincov na naše územie platí na Slovensku od soboty od 12. hodiny mimoriadna situácia. Na tlačovej besede sa pred chvíľou prihovoril verejnosti premiér Eduard Heger a minister obrany Jaroslav Naď.

Na Slovensku platí od soboty od 12. hodiny podľa informácií portálu Topky mimoriadna situácia. Tá je vyhlásená v súvislosti so situáciou na Ukrajine a hromadným prílevom cudzincov na naše územie. Boje v Kyjeve pokračujú a domáci obyvatelia začali na pokyn ministerstva vyrábať domáce bomby. Prezident Zelenskyj požiadal o pomoc Zuzanu Čaputovú a rovnako žiada o prijatie Ukrajiny do EÚ.

Minister Jaroslav Naď potvrdil, Že Slovensko pomôže Ukrajine aj prostredníctvom vojenského materiálu: „Ukrajina od nás dostane 10 miliónov litrov nafty, potom 2,4 miliónov litrov leteckého benzínu a 12-tisíc kusov 120 milimetrovej munície,“ uviedol. Slovensko tak pošle pomoc v hodnote viac ako 10 miliónov eur, a zároveň rokuje o ukončení prevádzky ruských stíhačiek Mig-29 na Sliači, ako aj poslaní ruských technikov do vlasti.

Premiér Eduard Heger vyzval obyvateľov aj k priamej pomoci ukrajinským utečencom vo forme ubytovania a ubezpečil, že sa nemáme čoho báť: „Niet sa čoho báť. Sme súčasťou NATO, a to je naše šťastie. Sme jednotní, organizovaní, koordinovaní a silní,“ dodal. Naď tiež uviedol, že naše východné hranice posilnia vojaci NATO z Nemecka a Holandska spolu s protivzdušným systémom Patriot.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Topky.sk

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...