V Trenčianskom kraji zaznamenala polícia nekalý podvod, ktorého sa páchatelia dopustili na zdrvenej dôchodkyni. 83-ročnej žene z Partizánskeho mala zavolať neznáma žena, vydávajúc sa za policajtku, pričom sa poškodenej pýtala na majetkové pomery.

30. júna v ranných hodinách telefonicky kontaktovala neznáma žena 83-ročnú seniorku, ktorej sa pýtala, koľko má doma peňazí a aké cennosti vlastní. Staršej žene mala tvrdiť, že dole sa nachádza polícia a nakoľko sa bude strieľať, je v priamom ohrození života.

“Inštruovala vystrašenú ženu k tomu, aby všetky cennosti vložila do tašky aj s hotovosťou
17 000 € a tašku vyhodila von z okna a následne si ľahla na zem. Dôchodkyňa páchateľku
poslúchla, no potom, ako sa spamätala zo šoku, zavolala svojmu známemu, že ju okradli,” oznámila verejnosti polícia s tým, že dôchodkyňu kontaktovali po chvíli opäť a žiadali ďalších 5 000 eur. Teraz však už žena zachovala rozvahu a zavolala na políciu so žiadosťou o pomoc.

“Podľa doterajších zistení, na priložených fotografiách by mal byť jeden z páchateľov hore uvedeného skutku. Na odchod z miesta činu páchatelia pravdepodobne použili modrý Opel Insignia,” upresňuje hovorkyňa Katarína Kuzmova a občanov žiada, aby v prípade spoznania osoby na fotografii kontaktovali políciu na známom čísle 158, prípadne prostredníctvom facebookovej stránky Polícia SR- Trenčiansky kraj.

Polícia zároveň žiada aj starostov miest a obcí, aby aj prostredníctvom miestnych rozhlasov informovali a poučili svojich starších občanov na tento druh podvodu, aby nenaleteli falošným policajtom a nevyhadzovali peniaze a cennosti von z okna.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pol