Kým za hranicami mnohé krajiny bojujú s masívnym rozširovaním sa pandemického ochorenia koronavírus, Slovensko stále patrí k tým menej postihnutým. V USA mu doposiaľ podľahlo už takmer 150 000 a v Brazílii 83 000 obetí, pričom na našom území skonal ďalší pacient, ktorému bol diagnostikovaný.

V utorok 21. júla skonal v trenčianskej fakultnej nemocnici starší pacient, ktorý bol pozitívne testovaný na ochorenie COVID-19. Nakoľko mal však aj iné pridružené ochorenia, koronavírus nebol hlavnou príčínou jeho úmrtia. Kým na Slovensku pribudlo po utorkovom testovaní 37 nových prípadov, v stredu sa ich počet navýšil o ďalších 31. Najnovší pacienti pochádzajú z rôznych kútov krajiny, avšak najviac ich je z Bratislavy, konkrétne deväť.

Tri nové prípady hlási Trenčín, Nové Mesto nad Váhom a Prievidza. Ďalšie evidujú v Banskej Bystrici (2), Myjave (2), Malackách (2), Galante (1), Revúcej (1), Košiciach (1), Prešove (1), Žiline (1), Nitre (1) a Zlatých Moravciach (1). Medzi nakazenými je 20 mužov a 11 žien vo veku od 2 do 89 rokov. Od prepuknutia ochorenia bolo na Slovensku 2 089 pozitívne testovaných osôb, z ktorých sa vyliečilo 1 556 Laboratóriá doteraz vyhodnotili 248 384 testov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: korona.gov.sk