Lockdown na Slovensku priniesol obmedzenia, ktoré v krajine nemajú obdoby. Pandémia zasiahla do životov ľudí najrôznejšími spôsobmi, avšak tých príjemných momentov sa veľa nenájde. Okrem pozatváraných obchodov a minimálnej socializácií však aspoň nejaké možnosti zábavy predsa len zostali, pričom na lyžiarskych strediskách v mnohých prípadoch pravidlá neplatia!

Po viacerých útokoch na Kollárovo otvorené stredisko Donovaly, kde sa ešte prednedávnom tlačili lyžiari ako sardinky, prichádza na rad jedna z najobľúbenejších destinácií našincov zimného športu, Štrbské pleso. Aktuálne fotografie uverejnila na sociálnej sieti turistická sprievodkyňa, ktorá ostala pohoršená. Podľa nich je zrejmé, že v mnohých prípadoch nie sú dodržiavané nielen bezpečné odstupy, ale ani prekrytie horných dýchacích ciest!

Čo na to kompetentní?

Vyjadrenie lyžiarskeho parku Štrbské pleso na seba nenechalo dlho čakať a na sociálnej sieti zverejnili fotografie, ktoré zachytávajú presný opak. Vyľudnené stredisko obohatili popisom k príspevku: “Na Štrbskom Plese je ďalší krásny deň. Aj napriek strašeniu v médiach o preplnenosti Tatier, je lyžiarske stredisko poloprázdne. Davy, ktoré ste včera videli v televízii a na internete, boli len “pešiaci.” Kým však stredisko zverejnilo snímku spod zjazdovky, inkriminované fotografie pochádzajú priamo od jazera a centra strediska Štrbské pleso.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/ V.M., Park Ski School Štrbské Pleso