Polícia Slovenskej republiky upozorňuje na neznámeho páchateľa, ktorý sa pohybuje po rôznych miestach na Slovensku a navštevuje herne. V nich sa pokúša ukradnúť peniaze. 

V sobotu 22. júla v čase od 18.30-19.00 h okradol tento páchateľ v herni na Námestí Republiky v Lučenci krupierku. Jej nepozornosť využil zahováraním, bozkávaním na líce a ruku, zamieňal peniaze a počas toho jej ukradol z barového pultu z voľne položenej peňaženky 1120 eur. Polícia upozorňuje zamestnancov herní, aby boli obozretní a nenechali sa okradnúť o peniaze.

Neznámy páchateľ komunikoval v angličtine a ide podľa všetkého o občana Rumunska. Po meste Lučenec sa pohyboval na osobnom aute striebornej farby, značky VW Sharan Combi. Podľa informácií sa vo vozidle nachádzalo viac osôb.

Po páchateľovi polícia intenzívne pátra. V prípade, že o ňom máte akékoľvek informácie, prípadne podobné negatívne skúsenosti alebo ste ho niekde s týmto autom vzhliadli, kontaktujte ihneď políciu na linke 158, prípadne na ktoromkoľvek oddelení policajného zboru. Za krádež mu hrozí trest odňatia slobody na dva roky.

Osobné vozidlo páchateľa z kamerového záznamu

Zdroj/Foto: KR PZ BB  | Ilustračná foto: YouTube