Pred pár dňami došlo k rozhodnutiu Najvyššieho súdu, ktorý zbavil Milana Mazureka poslaneckého mandátu, a zároveň dostal pokutu vo výške 10-tisíc eur. Práve táto kauza sa stala kameňom úrazu medzi vplyvnými politikmi zo strany Smer-SD. Zdá sa, že sa schyľuje k ďalšej búrke.

Milan Mazurek, ktorý je stále členom politickej strany ĽSNS, bol ešte minulý rok uznaný vinným za rasistické reči v rádiu Frontinus. Celá vec sa však posunula na Najvyšší súd, ktorý si pre poslanca pripravil tvrdý verdikt. Finančná pokuta a strata poslaneckého kresla však rozčúlila aj bývalého premiéra Roberta Fica.

Šéf Smerákov na sociálnej sieti verejne kritizoval rozhodnutie súdu, pričom polemizoval nad tým, čo môže byť považované za trestný čin na adresu Rómov. Následne prirovnal meradlo rozsudku k výrokom v akejkoľvek krčme na Slovensku. „To sa mám naozaj báť povedať, že podporujem policajtov v tvrdých zásahoch v rómskych osadách, ako to bolo v Moldave nad Bodvou? To sa mám báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém?” nahnevane sa spýtal politik, pričom dal jasne najavo, že stojí za Mazurekom.

Absolútne iné stanovisko k tejto kauze však zaujal súčasný premiér. „Predseda vlády SR Peter Pellegrini je a vždy bol presvedčený, že fašizmus a extrémizmus nemajú miesto v slušnej spoločnosti. Rozhodnutie Najvyššieho súdu SR berie ako vážne varovanie, že nemožno verbálne šíriť nenávisť, a víta skutočnosť, že odsúdený extrémista už nebude sedieť v NR SR,” odkázal Pellegriniho tlačový odbor médiám.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Youtube, Facebook