U našich západných susedov sa odohral desivý prípad. V nemocnici v Opave znásilnil len jedenásťročného chlapca jeho spolubývajúci priamo v izbe.

[sociallocker]Všetko sa to stalo v psychiatrickej nemocnici v Opave. V nemocnici, v ktorej by mali pomáhať a liečiť psychické problémy sa stal skutok, po ktorom bude mať jeden chlapec asi doživotnú traumu. Český portál blesk.cz píše, že jedenásťročného chlapca orálne znásilnil o tri roky starší spolubývajúci. Hrozný skutok sa mal stať okolo pol ôsmej večer v piatok. Štrnásťročný tínedžer znemožnil chlapcovi útek stoličkou, s ktorou zablokoval dvere.

„Tam vôbec nikto nebol. Chlapec volá o pomoc a nikto ho nepočuje ani nereaguje. Chudák tam kričí a ten druhý ho núti k orálnemu sexu,“ povedala matka znásilneného chlapca pre TV Nova, ktorá o prípade informovala. Personál nemocnice rodinu o skutku informoval až 18 hodín po tom. Matka dodala, že iba zavolali manželovi, aby mu oznámili, čo sa stalo. Ona sama potom musela volať na políciu, kde sa dozvedela všetko potrebné. “Ani tá sestra nám nebola schopná poriadne nič povedať,” dodala.

Zúfalá mama nechápe, ako sa toto mohlo stať. Dúfala, že mu tam pomôžu a nie, že jej ho vrátia zneužitého. “Ako to, že tie deti nie sú viac strážené?” pýta sa. Podľa blesk.cz sa už prípadom zaoberá polícia, ale vzhľadom k veku oboch chlapcov nebude poskytovať bližšie informácie. Štrnásťročný násilník bol premiestnený na iné oddelenie. Nemocnica sa nevyjadrila.

Zdroj: blesk.cz | Foto: depostiphotos.com[/sociallocker]