Protipandemické opatrenia sa v týchto dňoch čoraz viac sprísňujú, pričom sa v interiéri už požaduje nosenie respirátora, ktorý je odolnejší proti šíreniu nákazy ochorenia COVID-19. Je však potrebné dávať si pozor na falošné respirátory!

Najnovšie opatrenia majú za následok zvýšený dopyt po respirátoroch, ktoré bude po novom nutné nosiť vo vnútorných priestoroch. Na trhu sa však čoraz viac nachádzajú aj respirátory s falošnými certifikátmi, ktoré sú väčšinou dovážané z tretích krajín, predovšetkým z Číny.

Vážnym problémom je, že majú výrazné nedostatky, v dôsledku čoho nemajú dostatočnú ochranu pred vírusmi, baktériami či plesňami. Je preto dôležité odlíšiť originál od lacnej napodobeniny. Kvalitný respirátor disponuje číslom certifikátu priamo na ňom alebo na jeho obale.

Kúpený tovar má obsahovať obchodné meno, logo a údaje o výrobcovi, aby bolo možné uvedený výrobok spätne dohľadať. V prípade, ak si zákazník zakúpi väčšie balenie týchto ochranných masiek, všetky potrebné údaje o výrobku sa musia nachádzať aspoň na krabici.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk, ip.gov.sk  |  Foto: Pixabay, depositphotos.com