Len 5-ročné dievčatko s malým pármesačným bábätkom na rukách objavili susedia v treskúcej zime na Aljaške. Deti boli slabo oblečené a na nohách mali len ponožky, pričom takto prešli približne jeden kilometer.

Otrasný prípad sa odohral v dedine Venetie na Aljaške, ktorá je známa krutými a chladnými zimami. V utorok vyplo v jednom z domov elektrinu. Vnútri sa však nachádzali opustené deti, len 5-ročné dievča s pármesačným bábätkom. Dievčatko sa vyplašilo, a tak sa rozhodli z domu odísť.

Deti boli oblečené len veľmi slabo a na nohách mali obuté ponožky. Napriek tomu kráčali približne jeden kilometer v čase, keď teplomer ukazoval mínus 35 stupňov a krajinu pokrýval sneh. Detičkám sa ale podarilo doraziť k blízkemu domu, pred ktorým ich objavili vydesení susedia.

Tí okamžite kontaktovali príslušné úrady. Ukázalo sa, že ich matkou je 37-ročná žena menom Julie Peter, ktorá ich podľa všetkého opustila. Denník DailyMail uviedol, že matka bola odsúdená za zanedbanie starostlivosti a umiestnená v nápravnom centre.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Takejto zime na Aljaške muselo čeliť dievčatko s bračekom

Zdroj: dailymail.co.uk │ Foto: YouTube/somersinalaska, Unsplash