Už o pár hodín čaká Slovenskú republiku najrozsiahlejší projekt jej histórie, ktorý bol „zbúchaný“ v priebehu krátkych troch týždňov. Nevôľu a nedôveru občanov však posilnili kontroverzné a neprepracované odpovede ministrov rôznych politických strán, ktorí v príprave nielenže neboli jednotní, ale dokonca aj rozporuplní priamo na stoličkách koalície. Pripravenosť projeku tak nebola stopercentná, a tak na poslednú chvíľu prichádza pomoc zo zahraničia!

Projekt premiéra Igora Matoviča, ktorý nestihol sviatok svojej dcéry, sa nezaobišiel bez komplikácií. Chýbajúci zdravotnícky personál trápi jednotlivé regióny a Ministerstvo zdravotníctva už niekoľko dní, pričom vláda sa snaží všemožnými spôsobmi „prinútiť“ ľudský faktor k pomoci pri testovaní. Matovič ponúka nevšednú odmenu 500 € tým zdravotníkom, ktorí sa zapoja do testovania počas nasledujúceho víkendu, no s partnermi vo vláde to však zatiaľ neprejednal.

Ako sa podľa jeho vyjadrenia na sociálnej sieti zdá, pre pomoc si napokon nemusel zájsť ďaleko, tú nám totiž počas celoplošného testovania ponúkli západní „susedia“! „RAKÚSKO POMÔŽE SLOVENSKU! Rakúska vláda schválila nasadenie 50 medikov rakúskych ozbrojených síl pri celoplošnom testovaní na Slovensku. Budú súčasťou odberových tímov v Petržalke. V núdzi poznáš priateľa … a dobrého suseda.“

Zdroj: FB/ Igor Matovic | Foto: pxfuel.com, IG/ ossr_sr