Hudobný svet opäť smúti. Vo veku krásnych 89 rokov zomrela americká hviezda rokenrolu a bluesu. Spevák, skladateľ a klavirista, ktorý bol po vyčíňaní hurikánu Katrina v New Orleans istý čas medzi nezvestnými, navždy odišiel. Už nikdy nezaspieva ani nezahrá. 

 

Americký spevák a pianista sa narodil v roku 1928 v New Orleans ako Antoine Domino, neskôr vystupoval pod umeleckým menom Fats Domino. Na klavír začal hrať vo svojich 10. rokoch a onedlho už hrával po miestnych baroch. V roku 1949 podpísal zmluvu s vydavateľstvom Imperial a hneď prvý singel Fat Man sa stal veľkým hitom. Už o dva roky neskôr začal koncertovať so svojou skupinou a úspech na seba nenechal dlho čakať.

V roku 1955 sa po prvýkrát dostal do oficiálnej americkej hitparády s piesňou  Ain´t That A Shame. O rok neskôr vydal úspešný album Rock And Rollin a jeho verzia hitu Blueberry Hill sa stala trhákom. Fats Domino sa stal uznávaným a vyhľadávaným hudobníkom a mnohí ho považujú za priekopníka rokenrolu a blues. Dokonca neoficiálne súťažil s Elvisom Presleym o titul kráľa rokenrolu. Významnú rolu zahral aj v americkej kariere kapely Beatles.

Fats Domino bol členom Rokenrolovej a aj  Bluesovej siene slávy. Podľa hudobného magazínu Rolling Stone mu patrí 25. miesto medzi stovkou najväčších hudobníkov a 72. priečka medzi stovkou najuznávanejších skladateľov všetkých čias.

Veľké hity:  Blueberry Hill, Ain’t That , Shame či I’m Walkin, My Blue Heaven , Blue Monday, Rockin´Chair,  Goin´ Home , Goin´ To The River, Please Don´t Leave Me….

Zdroj: dailymail.co.uk, en.wikipedia.org | Foto: Pixabay, Instagram | Video: YouTube