Epidemiologická situácia na Slovensku sa síce zlepšuje, no ministerstvo zdravotníctva národ naďalej vystríha pred kľúčovou Veľkou nocou. Počas sviatkov je predpokladaný nárast mobility a s ním spojené porušovanie nariadených karanténnych opatrení jednotlivých domácností. Polícia sa tak pridáva k ministerstvu a varuje!  

Vladári a ochrancovia zákona Slovenska predpokladajú veľkonočnú pohromu. Okrem citlívého otvoreného listu občanom od hygienika Jána Mikasa varuje pred sviatkami aj Eduard Heger. Ministerstvo zdravotníctva zriadilo “desatoro Veľkej noci” a teraz sa k nim pridáva aj polícia SR.

Na sociálnej sieti veľavravne dvíha prst s varovaním, že od 1. apríla do pondelka polnoci budú na všetkých hraniciach: Kontroly budú nonstop. Policajti budú vykonávať intenzívnu kontrolu karanténnych povinností osôb a dodržiavania obmedzenia pohybu a pobytu zákazom vychádzania po vstupe na územie Slovenskej republiky cez vnútorné hranice na hraničných priechodoch s Rakúskou republikou, Maďarskom, Poľskou republikou a Českou republikou.” Polícia zároveň bude kontrolovať posádky všetkých vozidiel aj pešiakov, ktorí budú prichádzať na územie SR.

Na hraniciach okresov to však nebude o nič voľnejšie: “Policajti budú od zajtra až do pondelka polnoci prísnejšie kontrolovať hranice medzi okresmi, zvýšime intenzitu kontrol, najmä v tzv. čiernych okresoch. Do opatrení nasadíme maximálny počet policajtov v uniformách aj v civilnom oblečení. Pomáhať im budú aj príslušníci Ozbrojených síl SR.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky | Foto: Polícia Slovenskej republiky, canvas.com