Vianočný čas patrí našim blízkym, stretnutiam s rodinami, otváraniu darčekov či pozeraniu rozprávok. Je však ťažké vyhnúť sa preplneným tanierom a mnohí z nás cez sviatky priberú nejaké to kilo navyše. Ako tomu zaručene zabrániť?

Vianoce sa všetkým spájajú predovšetkým s príjemnými zážitkami. Slováci počas najkrajších sviatkov roka navštevujú svojich príbuzných, obdarúvajú sa krásnymi darčekmi a spoločne si vychutnávajú rozprávky.

Počas vianočných dní však máme tendenciu aj viac jesť, keďže stoly sa prehýbajú pod dobrotami od výmyslu sveta. Balkóny aj chladničky sú navyše plné koláčikov, takže kilečká sa len tak zbierajú. Ako ale nepribrať, ak si chceme zároveň vychutnať všetky maškrty?

  • Ak sa už rozhodnete vyjedať každý deň koláče, stanovte si denný limit. Na tanierik si naberte napríklad 3 zákusky s tým, že toto je vaša denná “dávka”. Veď aj zajtra je deň.
  • Nenaberajte si dupľu! Z hrncov si naberte toľko, koľko zjete. Ak však cítite, že ste najedení, nechoďte si po ďalšiu porciu len preto, že vám jedia oči.
  • Nevynechávajte pohyb. Aj keď sa z časových alebo iných dôvodov nemôžete dostať do fitka, stavte na výdatnú 20-minútovú prechádzku. Tá vám aspoň pomôže lepšie vytráviť.
  • Pečte podľa zdravších receptov. Popri klasických koláčikoch si môžete urobiť zo dva také, ktoré môžete vyjedať pravidelne. Vynechajte cukor či múku, a nahraďte ich špaldovou múkou, medom či makom. Internet ponúka nekonečné možnosti.
  • Ak chcete mať presný prehľad o príjme kalórií, môžete sa denne postaviť na váhu. V prípade, že vás ručička ukazujúca číslo dostatočne vydesí, viete, že musíte ubrať.
  • Ak nezaberá nič z vyššie uvedených možností, myslite jednoducho na to, že život pokračuje aj po sviatkoch. Ak sa chcete vôjsť do svojho oblečenia, prípade neskončiť v nemocnici so žlčníkovým záchvatom, jedzte a pite len o trošku viac, ako zvyčajne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: Pixabay