Jude Bellingham si v dvadsiatich rokoch podmanil fanúšikov Realu Madrid a umlčal všetkých, ktorí tvrdili, že jeho prestup z Dortmundu bude chybou. Čo s mladým anglickým futbalistom bude za pár rokov, nevieme. Nie sme veštci. Vieme ale, kým je dnes.

Carlo Ancelotti urobil skutočne majstrovský krok, keď Bellinghama posunul z tradičného postu stredného záložníka pod hrot, ba niekedy dokonca hrá “falošného útočníka”.

Prvá sezóna ešte neskončila, a hoci od polovice februára do polovice apríla sa strelecky odmlčal, zatienil desiatky veľkých mien histórie.

Aktuálne má Jude Bellingham na konte 17 ligových gólov, je len jediný presný zásah od Artema Dovbyka, a to znamená, že je tretím najlepším strelcom Realu Madrid v debutovej sezóne od roku 2000.

Ani hráči ako Karim Benzema, Gareth Bale, Michael Owen, Gonzalo Higuaín, Arjen Robben či Ángel di María sa na Bellinghama v tomto ohľade nechytajú. Lepší strelci boli len Cristiano Ronaldo a Ruud van Nistelrooy, pričom obaja títo fenomenálni hráči smerovali do Realu z Manchestru United.

Foto: IG/judebellingham, YT/LaLiga