Nábor do slovenskej armády: Rezort obrany ponúka takúto odmenu!

Dátum:

Ministerstvo obrany muselo kvôli pandémii koronavírusu pozastaviť niektoré zo svojich aktivít. Po 2-ročnej pauze sa však bude opäť konať dobrovoľná vojenská príprava. Vplyv vojny na Ukrajinu mal dokonca zvýšiť záujem Slovákov o vojenskú profesiu.

Rezort obrany sa rozhodol znova rozbehnúť armádny projekt dobrovoľnej vojenskej prípravy. Samotný Jaroslav Naď láka ľudí na vojenský výcvik, ktorý ho odôvodňuje komplikovanou bezpečnostnou situáciou v Európe. ,,Sila, odvaha, pripravenosť!“ takto znie reklamný slogan vojenského projektu.

Dobrovoľná príprava je určená pre ľudí vo veku od 19 rokov, ktorí získajú vedomosti a zručnosti spojené s ovládaním zbraní a vojenskou technikou. Naučia sa taktiku boja, prežiť v prírode a zachovať si chladnú hlavu v krízových situáciách. Za 11 týždňov sa tak z civila stane vojak 2. stupňa. Počas výcviku bude mať zabezpečené zdravotné, dôchodkové i úrazové poistenie, no aj stravu a ubytovanie. Finančný príspevok pre každého absolventa je 1 300 eur v čistom.

Záujemcovia sa musia preukázať občianskym preukazom, životopisom a dokladom o dosiahnutom vzdelaní. Potrebný bude aj výpis zo zdravotnej dokumentácie, pričom zdravotnú a psychickú spôsobilosť uchádzača posúdi lekár Ozbrojených síl SR. V prípade žien a naturalizovaných občanov je taktiež nutné predložiť rozhodnutie o dobrovoľnom prevzatí brannej povinnosti. Záujemcovia sa môžu prihlásiť od 4. mája do 6. júna, kým termín výcviku je stanovený od 6. júla do 23. septembra v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: vojenskapriprava.sk  |  Foto: FB/MO SR, Jaro Naď-MO SR, OĽaNO

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...