Práve na túto skutočnosť upozorňovali ekonómovia už v období, kedy nakazených pacientov hlásili v susedných krajinách! Obmedzenie či celkové zastavenie činnosti sú pre mnohé firmy tvrdou ranou, ktorú nevedia finančne pokryť. A inak tomu nie je, žiaľ, ani na Slovensku.

Nábytkárska spoločnosť Decodom ohlásila hromadné prepúšťanie, pričom o prácu príde 903 zamestnancov z celkového počtu 1 170 ľudí. „Vládou oznámené ekonomické opatrenia sú nedostatočné a pokrývajú iba zlomok osobných nákladov firmy veľkosti a významu Decodomu,“ oznámil konateľ firmy Vladimír Šrámek.

Výrobca nábytku bol totiž od 16. marca nútený zatvoriť všetkých 17 predajní na Slovensku, no zároveň sa uzatvoril trh v Česku, Rakúsku a Nemecku. V priebehu pár hodín tak prišiel o budúci kompletný odbyt, a zároveň je výroba naďalej obmedzená.  

Finančná pomoc zo strany štátu však nie je dostatočná, keďže firma by mala dostať podporu v hodnote 200-tisíc eur. Náklady spoločnosti sú však takmer dva milióny eur. ,,Verili sme, že nová vláda rýchlo prijme opatrenia, ktoré v kombinácii s našimi citlivými krokmi pomôžu udržať prácu pre čo najväčší počet zamestnancov. Žiaľ, nestalo sa tak,“ dodal Šrámek.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: e.dennikn.sk  |  Foto: Pixabay, depositphotos.com