Ešte stále nie je definitívne jasné, či nás čakajú ďalšie decembrové kolá plošného testovania. Tento krok neodporúča odborné konzílium epidemiológov a infektológov, najnovšie slová Jaroslava Naďa hovoria o viacerých možnostiach. Jednou z nich môže byť aj testovanie rovno pred domom či bytom.

Hoci sa už niekoľko dní predpokladá, že Slovensko čakajú ďalšie tri víkendy decembrového testovania, zdá sa, že všetko môže napokon dopadnúť inak. Po tom, čo tento krok neodporúča odborné konzílium epidemiológov a infektológov, predstúpil pred verejnosť Jaroslav Naď, ktorý priblížil, čo nás čaká. Sulík aj Krajčí pritom vyhotovili ďalšie protipandemické plány, ku ktorým sa vyjadril aj profesor Krčméry.

Minister ešte čaká, ako rozhodne krízový štáb, a tak sú v hre stále viaceré možnosti. Nie je tak vylúčené, že sa testovať napokon vôbec nebude, no ani to, že sa môže testovať len v najzasiahnutejších oblastiach. Zároveň pripustil, že jednou z možností môže byť aj testovanie priamo pred domami či bytmi.

Takúto formu pritom videl v Spojených arabských emirátorch, odkiaľ práve pricestoval. Bolo by však na zvážení, ako by sa takáto akcia dala logisticky zabezpečiť. Na záver ale priznal, že v hre je stále veľa premenných a nateraz nie je nič isté. Vyjadril sa aj k prebiehajúcej kríze kvôli voľbe generálneho prokurátora, kvôli ktorej premiér pohrozil demisiou. Naď však rozpad koalície úplne vylučuje, hoci by si to niekto podľa jeho slov veľmi želal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/HNtelevízia │ Foto: Facebook/Igor Matovic