Minister obrany Jaroslav Naď informoval na pondelkovom zasadnutí výboru pre obranu a bezpečnosť o nových skutočnostiach v súvislosti s inváziou na Ukrajine. Varoval, že jeden z najbližších útokov ruských vojsk môže prebehnúť v susednom Užhorode neďaleko slovenských hraníc. 

Napätie a vojenský konflikt na Ukrajine stále neprestáva a očakáva sa ďalšie kolo mierových rokovaní medzi vrcholovými predstaviteľmi oboch krajín. Podľa predbežných informácií sa mali rozhovory priblížiť bližšie k dohode a ukončeniu bojov, hoci stále nie je nič definitívne a obyvatelia naďalej čelia útokom ruských vojsk.

Minister obrany Jaroslav Naď sa na pondelkovom zasadnutí výboru pre obranu a bezpečnosť nechal počuť o aktuálnej situácii na našich hraniciach. V dohľadnej dobe môže podľa ministra dôjsť k útokom na letisko neďaleko slovenských hraníc: „Vzhľadom na to, že očakávame v dohľadnej dobe aj priame vojenské útoky Ruskej federácie na letisko Užhorod, ktoré je na hranici so SR, to má, samozrejme, aj vojenské implikácie,“ uviedol podľa TVnovín.

Taktiež poznamenal, že na územie SR by malo prísť 1 200 vojakov v rámci posilnenej predsunutej prítomnosti NATO. Vojaci by mali pôsobiť vo výcvikových priestoroch Lešť, Kamenica nad Cirochou a na Záhorí. Výbor prítomnosť spojencov odsúhlasil a následne sa bude hlasovať v parlamente. Dodal, že o predsunutú prítomnosť NATO požiadali aj ďalšie štáty na východnej hranici, no SR podľa aktuálnych informácií priamo ohrozená nie je.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: YT/Denník N, HNtelevízia