Najnovšie informácie o zranení a následnej smrti policajného exprezidenta Milana Lučanského (†51) vzbudila reakciu samotného ministra obrany, ktorý sa rozhodol zasiahnuť. Požaduje informácie, na ktoré napokon zareagovala aj rodina zosnulého.

Pred pár dňami unikli informácie z lekárskej správy Milana Lučanského, podľa ktorej mal zranené oko, v dôsledku čoho musel byť hospitalizovaný a podrobiť sa operácií. V zázname je zároveň uvedené aj vyšetrenie CT. ,,Pacient sa pred očným vyšetrením počas sadania si na vozík prevrátil dozadu a udrel si oblasť záhlavia,“ uvádza sa v správe.

Uniknuté fakty znepokojili ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorý mal dať príkaz na prešetrenie úniku fotografií a správ zo zdravotného záznamu policajného exprezidenta. Následne však prišiel s nečakanou výzvou. ,,…ak ma aj priamo bude kontaktovať osoba, ktorá mi poskytne informáciu o tom, ako sa zdravotný záznam dostal na verejnosť, tejto osobe garantujem anonymitu, odmenu a beztrestnosť. Nemôžeme si dovoliť kvôli osobným zlyhaniam poškodzovať vynikajúce meno, ktoré ÚVN v Ružomberku má, a to aj vďaka, ale nielen kvôli úžasnej práci počas COVID-19 krízy,“ napísal na sociálnej sieti.

Na vyjadrenie ministra najnovšie zareagoval aj Lučanského syn Adam. ,,Ak toto číta niekto kompetentný v súvislosti s únikom informácií z OČTK (pozn. red. orgánom činných v trestnom konaní), rodina je/bola by akceptovala verejné uverejnenie lekárskej správy. Predpokladáme, že únik lekárskej správy nastal až po smrti. K originálu sme sa stále nedostali ani s plnou mocou od otca, kým ešte žil, nakoľko plná moc nebola overená notárom,“ upozornil mladík, ktorý je presvedčený, že akýkoľvek hon na informátora je už bezpredmetný, a zároveň to považuje za formu zastrašovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Jaro Naď-minister obrany SR, OĽaNO  |  Foto: FB/Adam Lučanský, Milan Lučanský, YT/Braňo Závodský Naživo