Život jedného z najslávnejších jazdcov Formuly 1 sa pred piatimi rokmi navždy zmenil. Zranenie hlavy na lyžovačke ho dostalo na pokraj smrti, no ,,Schumi“ zabojoval a vážnu nehodu prežil. V priebehu rokov sme dostávali rôzne informácie o jeho aktuálnom zdravotnom stave, pričom tentokrát pre verejnosť prehovoril blízky priateľ rodiny.

Po vážnej nehode na horách bol zdravotný stav Michaela Schumachera nesmierne vážny. Jeho manželka Corinna sa v tom období rozhodla nezverejňovať akékoľvek informácie o jeho pokrokoch, a to dokonca ani po piatich rokoch od tragédie.

Aj napriek tejto snahe sa už v minulosti vyjadril pre médiá jazdcov bývalý manažér Willi Weber, ktorý by jeho uzdravenie jazdca považoval skôr za zázrak. Podľa jeho slov nemal sedemnásobný majster sveta chodiť a komunikuje iba prostredníctvom očí, pričom neprejavuje žiadne emócie. To však už dnes nie je pravda.

Jeden z blízkych priateľov rodiny si totiž neuvedomil, že hovorí o každodennom živote Michaela pred jedným z redaktorov. V rozhovore priznal, že rodina stále verí, že nemecký pilot bude robiť čoraz väčšie pokroky. Schumacher sa má dokonca pohybovať na vozíku, pričom keď sa nachádza pri Ženevskom jazere s výhľadom na hory, plače. Je o ňom totiž verejné známe, že hory miluje, a to dokonca aj po nešťastí, ktoré mu nadobro zmenilo život. Je však zrejmé, že ,,Schumi“ prejavuje emócie, čím sa prebúdza jedna z častí jeho mozgu.

Zdroj: thesun.co.uk  |  Foto: Facebook, Instagram