Uplynulú sobotu bolo na ČT1 odvysielané slávnostné odovzdávanie českých hudobných cien Anděl, kde za najkvalitnejšiu muziku hlasujú odborníci Českej hudobnej akadémie. V dôsledku bezpečnostných opatrení však nešlo o priamy prenos, ale o vopred natočený program, kde sa najúspešnejšími Slovákmi stala kapela Nocadeň!

Odovzdávanie hudobných cien Anděl sa tentokrát nieslo v komornejšej atmosfére, pričom divákov večerom sprevádzala speváčka Ewa Farná. 26-ročná mamička rozvážala ocenenia po celej Českej republike, kým vysielanie dopĺňali i živé vystúpenia rôznych muzikantov.

29. ročník odovzdávania jednoznačne ovládol folkový spevák Vladimír Mišík, ktorý získal celkovo 6 cien a v kategórii Skladba roka porazil dokonca aj nesmrteľného kolegu Karla Gotta. Práve jemu vzdal úctu frontman kapely Kryštof, ktorý s Unique Orchestra zahral jeden z jeho najväčších hitov Srdce nehasnou. Skladbou z pera Richarda Krajča, ktorú maestro naspieval so svojou dcérou Charlottou, mu bola vzdaná česť, pričom išlo o jeden z najemotívnejších momentov večera.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube | Foto: Martin Kubica/Supraphon