Smrť Karla Gotta neotriasla len jeho najbližšou rodinou, priateľmi a miliónmi fanúšikov, ale aj kolegami božského speváka z Česka i Slovenska. Rodák z Plzne bol fenoménom, ktorý svojimi skladbami sprevádzal celé generácie a počas 60-ročnej kariéry ostával vzorom pre mnohých umelcov.

1. októbra šokovala verejnosť správa o úmrtí speváka Karla Gotta, ktorý podľahol akútnej leukémii v kruhu svojej najbližšej rodiny. Odchod velikána otriasol mnohými osobnosťami domáceho šoubiznisu, medzi inými aj Petrom Nagyom, ktorý pri príležitosti svojich 60. narodín odštartoval práve v týchto dňoch česko-slovenské turné v PKO v Nitre.

Spevák, skladateľ, hudobník, textár a producent sa spolu s kapelou pripravovali na koncerty počas tvrdých skúšok, pričom vo vypredanej sále nevynechali ani hity ako „Profesor Indigo“ „Láska je tu s nami“, „Marcel z malého mesta“, „S nohami na stole“, „Sme svoji“, „Korálky od Natálky“ či „So mnou nikdy nezostarneš“. Klenoty slovenskej popmusic zazneli v niektorých prípadoch s novými aranžmánmi a tri dokonca v unplugged verzii.

„V každom koncertnom programe som mal tiché gitarové či klavírne pesničky, kedy sa publikum stíši a počúva. Mám rád tie momenty, vtedy cítim najviac to porozumenie medzi mnou a fanúšikmi. Na to sa teším aj na novom turné. Moja srdcovka je teraz pieseň „50 žiráf“ a zahráme aj úplne novú skladbu „Láska, Smrť a Sloboda“ z čerstvo vydaného albumu „Pianko 2“, konštatuje Peter Nagy.

“Aj tak sme stále frajeri”, jeden z Nagyho najväčších hitov, venoval spevák zosnulému priateľovi Karlovi Gottovi: “Naša brandža je strašne zvláštna. Je veľa ľudí, ktorí sú úspešní, obľúbení, ale aj tak existujú výnimky, ktorí sú megaobľúbení a ja by som povedal, že takí frajeri. Ja by som chcel nasledujúcu pieseň venovať človeku, ktorý od včera večera už .. Karlovi Gottovi. Ale v našich srdciach stále bude fenomén. Karel, ďakujeme ti za všetko,” povedal s pokorou Peter Nagy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: Pavol Karell, Facebook/Karel Gott | Video: YouTube