Počas stredy 30. mája sme si u nás od búrok oddýchli. Nie však nadlho. Vlna horúčav, ktorá udrie v najbližších hodinách sa podľa meteorológov zintenzívni a prinesie so sebou i vlnu búrok. 

Do našej oblasti začína podľa portálu imeteo.sk prúdiť veľmi teplý vzduch od juhu. Práve ten prinesie vlnu tropických horúčav. Počas nastávajúcich hodín sú očakávané teploty najvyššie, aké boli počas tohto roku zaznamenané.

NADPRIEMERNÉ TEPLOTY

Ansábel numerického modelu GFS poukazuje na nasledujúcich 14 dní teplotne výrazne nadpriemerné počasie.

zdroj: ReproFoto imeteo.sk

Podľa informácií imeteo.sk budú teploty vysoké aj naďalej a teplotný nadpriemer nás tak skoro neopustí. „Denné teploty by sa nasledujúce dni mali na našom území pohybovať nad hranicou +30 °C, no potom teploty mierne poklesnú a maximá by sa mali udržiavať zväčša pod hranicou +30 °C. Stále však bude veľmi teplo,“ uvádza imeteo.sk.

zdroj: ReproFoto imeteo.sk

TREBA RÁTAŤ I S BÚRKAMI

Meteorológovia však upozorňujú na búrky, nakoľko nastávajúce dni budú nielen teplé, ale aj dusné. „Do našej oblasti sa totiž bude dostávať teplý vzduch z oblasti Stredomoria. Dusno spôsobuje teplý a vlhký vzduch a práve ten sa počas denného prehrievania bude opäť labilizovať a v labilnom prostredí budú vznikať intenzívne búrky s nebezpečnými sprievodnými javmi,“ dodáva imeteo.sk.

Najbližšie dni budú teda teplé, no s popoludňajšími búrkami treba počítať taktiež.

Zdroj/Foto: imeteo.sk | Ilustračné foto: pixabay.com