V pondelok (4. októbra) v skorých ranných hodinách došlo k dvom nehodám, ktoré vyvolávajú množstvo otázok. Stojí za nimi vodič, ktorý bol pod vplyvom omámných látok, pričom z oboch miest činu utiekol a zraneným ani neposkytol prvú pomoc.

Slovenský vodič pred pár dňami vyčínal na maďarských cestách. Prvého cyklistu zrazil v mestečku Jánossomorja, pričom bol dvojnásobný otec s ťažkými zraneniami prevezený do nemocnie. Utrpel vážne poranenia chrbtice a momentálne je v kóme.

Zhruba o dve hodiny neskôr a 16 kilometrov ďalej v meste Mosonmagyuróvári zrazil iba 20-ročnú hádzanárku, ktorá podľahla fatálnym zraneniam na mieste nehody. 35-ročný šofér v oboch prípadoch ušiel bez zastavenia a poskytnutia pomoci. Maďarská polícia ho zadržala o pár hodín neskôr.

Vodič bol vypátraný na základe bezpečnostných kamier a následné krvné testy potvrdili prítomnosť drog. Polícia Rábsko-mošonsko-šopronskej župy začala trestné stíhanie pre spôsobenie dopravnej nehody s následkom smrti a pre neposkytnutie pomoci.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: blikk.hu  |  Foto: FB/JSE Kézilabda Szakosztály, Pixabay