Odkedy sa Craig Ramsay usadil do trénerského kresla slovenskej hokejovej reprezentácie mužov, urobili sme viaceré dobré výsledky a trebárs je citeľná aj zmena pohľadu smerom k mladíkom. Proti USA sa nám pod jeho vedením vie dariť.

Podarí sa Slovákom zdolať USA pod Ramsayom po štvrtýkrát, z toho po tretíkrát v riadnom hracom čase? Žiaľ pre nás, USA prišlo do Česka s pomerne silným tímom a je kandidátom na medailový zisk. V generálke pred turnajom nás severoamerický favorit zdolal 6:2.

Čo sa týka zlých výsledkov pod Ramsayom proti USA, nie je to jediný. Tento súper nás dvakrát zdolal na olympijskom turnaji v roku 2018 (v skupine 2:1 a v osemfinále 5:1), zatiaľ čo na MS 2021 nás USA zdolalo dokonca 6:1.

Avšak na olympijskom turnaji v roku 2022 sme USA dokázali zdolať po samostatných nájazdoch, pričom si možno spomínate, ako Hrivík v 60. minúte dokázal euforicky vyrovnať.

A USA sme zdolali aj na šampionáte v roku 2019, a to pomerne jasne 4:1. Na tento úspech si ako aktéri pamätajú trebárs autori gólov Sukeľ a Tatar, no okrem nich napríklad aj Fehérváry či Daňo. Aj na Nemeckom pohári v roku 2017 sme zdolali USA 2:1. Pripíše si Ramsay ďalší skalp Američanov?

Zdroj: Flashscore | Foto: IG/Hockeyslovakia