Denne si, žiaľ, sadne za volant motorového vozidla množstvo podgurážených vodičov. Niektorí tak idú možno stokrát, no nikdy ich nechytia a ani nemajú nehodu. Celkom iný prípad ale rieši Slovák, ktorému vzali doklady v zahraničí – konkrétne vo Švajčiarsku.

Slovák prišiel o vodičský preukaz vo Švajčiarsku, kde žije rovnako ako tisíce ďalších Slovákov či Čechov. Dôvodom bolo, že mu policajti namerali 2 promile alkoholu. To je hodnota, ktorá je oveľa vyššia ako v krajine helvétskeho kríža tolerovaných 0,5 promile.

Prečo však sám Marek teraz musí o svoj vodičský preukaz bojovať, pritom na Slovensku by sa v jeho prípade o žiadne porušenie zákona ani predpisov nejednalo?

„Švajčiarsko ma aj po rokoch života v tejto krajine dokáže prekvapiť. Dajte si pozor, o vodičák tu môžete prísť aj vtedy, keď sa opijete doma,“ napísal muž na sociálnu sieť, čím sa snaží varovať ďalších Slovákov, ktorí by sa mohli dostať nevedomky do problémov tak, ako on.

On totižto nafúkal tie 2 promile doma a motorové vozidlo pod vplyvom alkoholu neviedol a ani to nemal v úmysle. Marek sa totižto podrobil dychovej skúške na alkohol po tom, ako uňho zazvonila polícia, ktorú zavolali susedia, keďže im vadil hluk. S kamarátmi zapíjali narodenie potomka, vysvetlil to polícii a sľúbil, že budú tichšie. To aj dodržali.

Avšak po pár dňoch mu prišlo poštou oznámenie, že prichádza o vodičský preukaz. To, samozrejme, nedávalo zmysel a pokúšal sa to príslušníkom policajného zboru vysvetliť. Márne.

→ POKRAČOVANIE ČLÁNKU