14. augusta v nočných hodinách obletela celé Slovensko zdrvujúca správa o úmrtí jedného z najobľúbenejších spevákov našej hudobnej scény. Aj napriek vytrvalému boju nakoniec podľahol zákernej rakovine. Smrť sympatického “HEX-áka“ sa tak dotkla mnohých ľudí vrátane slovenských umelcov.

Peter “Ďuďo“ Dudák musel od minulého roka čeliť jednej z najzákernejších foriem rakoviny, ktorá sa nazýva aj ,,tichý zabijak“. Pri rakovine pankreasu sa totiž veľmi dlhý čas neprejavujú žiadne príznaky. Líder kapely HEX však nestrácal nádej a rozhodne sa nechcel vzdať najväčšej vášne, ktorou bola hudba.

Odchod umelca je tak o to šokujúcejší, že na pódiu bol usmiaty a plný pozitívnej energie. Na smrť speváka zareagovali aj slovenské celebrity, pre ktoré bol nielen kolegom, ale predovšetkým dobrým priateľom. Mnohí tak nešetrili peknými slovami či spomienkami na muža, ktorý je legendou slovenskej hudobnej scény.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: Facebook/Peter Cmorík, Marian Greksa, Richard Műller, Instagram/miko_hladky, zuzanasmatanova, adamdurica, katarinaknechtovaofficial, hex_oficialll, martinnikodym