Počas Silvestra nečakane zomrela mladá slovenská redaktorka. Zaspomínali si na ňu aj jej bývalí kolegovia.

[sociallocker]Ako sme vás už informovali, redaktorka Leona Kočkovičová Fučíková náhle zomrela počas Silvestra vo veku 32 rokov. Smutnú správu priniesla RTVS v Rádiožurnále na svojom vysielacom okruhu i na Facebooku. Podľa informácií Nového Času jej prišlo zle na lyžovačke. Neskôr išla na pohotovosť, no lekárom sa ju už zachrániť nepodarilo. Zomrela ešte pred polnocou. Ako redaktorka pracovala naposledy v RTVS, v minulosti pripravovala reportáže pre Krimi Noviny TV JOJ. Podľa webu televízie noviny.sk zomrela Leona v banskobystrickej nemocnici. Redakciu Krimi Novín správa zasiahla a zaspomínali si na svoju bývalú kolegyňu, ktorá bola mamou dvoch malých dcérok.

Ako redaktorka RTVS prinášala najmä správy z Nových Zámkov a juhu Nitrianskeho kraja

“Človek s veľkým srdcom, vzácny priateľ, skvelá mama a výborná reportérka – tak si Leonu pamätajú všetci, pre ktorých nebola len kolegyňou, alebo tvárou z televíznej obrazovky,” hovorí o nej tím Krimi Novín, ktorého súčasťou bola päť rokov. S kolegami vraj trávila aj veľa voľného času. Všetci si na ňu pamätajú ako na človeka, ktorý vedel vypočuť, pomôcť a nikdy sa nikomu neotočil chrbtom. Ako na skvelú mamu, manželku a nezištného priateľa. “Osud pretrhol život neopakovateľného človeka náhle a bez vysvetlenia. Leona milovala život, svoju rodinu, priateľov, svoju prácu,” dodal smutne tím TV JOJ.

Redaktor TV JOJ Juraj Hajdin dokonca na svojom Facebooku vyzýva ľudí, aby za Leonu Kočkovičová Fučíkovú hlasovali v ankete OTO. I napriek tomu, že naposledy pracovala v inej televízii ako on sám, prejavil ľudskosť a dokázal, že na ňu nezabudol. Česť jej pamiatke.

Juraj sa obrátil na ľudí s prosbou

Zdroj: noviny.sk, cas.sk, RTVS, Facebook | Foto: Facebook
[/sociallocker]