Je to iba pár dní, čo sa na verejnosť dostala smutná správa o náhlej smrti známej televíznej moderátorky, ktorá skonala vo veku 44 rokov. Príčina jej smrti je momentálne diskutovanou témou, pričom svetlo do tragického prípadu priniesli výsledky pitvy.

Anglická televízna stanica BBC pred pár dňami informovala o náhlej smrti jednej z moderátoriek, ktorá pracovala pre najväčšiu spravodajskú stanicu. Ide o rozhlasovú moderátorku Lisu Shaw, ktorá zomrela ešte v máji, no na detaily jej skonu bolo uvalené embargo.

44-ročná moderátorka sa sťažovala na neustále bolesti hlavy a bodavé bolesti cítila na čele a za očami. 13. mája napokon bola hospitalizovaná. Vyšetrenia odhalili v jej mozgu krvné zrazeniny, no po liečbe sa jej zdravotný stav zlepšil. Ťažkosti sa však vrátili a k tomu mala ešte problém rozprávať. 21. mája napokon zomrela v dôsledku zrazenín a krvácania do mozgu.

Kolegovia i rodina sa k smrti Lisy nechceli vyjadrovať, keďže jej pozostatky boli poslané na pitvu. Nikomu totiž nebolo jasné, čo mohlo spôsobiť také fatálne zhoršenie stavu. Neuropatológ Tuoma Polvikoský po vykonaní pitvy informoval verejnosť, že dôvodom smrti bola podaná vakcína AstraZeneca presne 29. apríla. Koronerka Karen Dilksová oznámila, že bola jasne preukázaná spojitosť medzi trombózou a uvedenou vakcínou. Je dôležité upozorniť, že v Británii bolo potvrdených 58 úmrtí v súvislosti so spomínanou očkovacou látkou z takmer 35 miliónov podaných vakcín.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: mirror.co.uk  |  Foto: Twitter