9. augusta došlo počas futbalového zápasu medzi TJ Družstevník Trávnica – TJ Družstevník Michal nad Žitavou k nečakanému nešťastiu. V 61. minúte stretnutia na trávniku skolaboval 34-ročný hráč, ktorému bola okamžite podaná rýchla zdravotná pomoc. Po troch dňoch však svoj boj o život, žiaľ, prehral.

Uplynulú nedeľu zasahovali zdravotníci, policajti i záchranársky vrtuľník na futbalovom ihrisku v Trávnici potom, čo počas futbalového zápasu skolaboval jeden z hráčov. „Peťovi sme okamžite dali prvú pomoc. Ja som mu vytiahol jazyk a Miloš Palán, klobúk dole, ako zachoval chladnú hlavu, mu poskytol masáž srdca a umelé dýchanie,” uviedol tesne po nešťastí pre mynitra.sme.sk brankár Richard Holka.

34-ročného vojaka z povolania napokon previezol vrtuľník do nemocnice, kde bojoval o život takmer štyri dni. Na scoiálnej sieti Facebook však iba pred okamihom Oblastný futbalový zväz N. Zámky informoval o skutočnosti, že Peter napriek okamžitému zdravotnému zásahu skonal. “S hlbokým zármutkom v srdci sme prijali smutnú správu, že Peter K., hráč TJ Družstevník Michal n./Žitavou, dnes vo veku nedožitých 35 rokov, žiaľ, navždy odišiel na večnosť do futbalového neba. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť celej rodine a všetkým pozostalým,” uviedol klub.

V podobnom duchu sa niesol i príspevok mužstva, na ktorého trávniku mladý futbalistka skolaboval: “Bohužiaľ, udalosť na našom trávniku má ten najsmutnejší koniec. Peter svoj boj o život, žiaľ, prehral. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine a klubu TJ Družstevník Michal nad Žitavou. Peťo, odpočìvaj v pokoji.” Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Oblastný futbalový zväz N. Zámky