Uplynulý víkend nečakane zomrel známy slovenský hudobník, ktorého poznali predovšetkým fanúšikovia folklóru. Vladimír Maťaš z Dúbrav v okrese Detva skonal vo veku 43 rokov, pričom jeho náhly odchod nevie prijať rodina ani priaznivci ľudovej hudby.

Vladimír Maťaš, ktorý bol manželom a otcom dvoch detí, bol ešte uplynulú sobotu na svadbe folkloristu v Hriňovej. V nedeľu skoro ráno sa mal prebudiť, náhle skolabovať a viac sa neprebral. Ako povedala pre Nový Čas starostka obce Dúbravy, kde hudobník žil približne dva roky, správe nemohla uveriť a považuje ju za tragédiu.

“Neuveriteľne nám bude všetkým chýbať. On bol aj pracovníkom úradu práce a keď vošiel do kancelárie, tá sa celá rozžiarila od jeho úsmevu,” spomína starostka Elena Grňová. Dlhoročný člen Ľudovej hudby Zvolenskí vrchári, folklórneho súboru Poľana a Vojenského folklórneho súboru Jánošík Vlada Maťaša odišiel na večný odpočinok náhle, pričom ešte v piatok mal byť podľa spoluhráčov absolútne v poriadku.

„Stále mal na perách úsmev, takto ho poznali všetci. V sobotu sme ešte spolu telefonovali. Ani by mi nenapadlo, že o pár hodín už nebude medzi nami. Bol to obrovský šok. Spájalo nás viac ako 25-ročné priateľstvo,“ povedal pre Nový Čas o hudobníkovi, ktorému zomrel na infarkt, vedúci Zvolenských vrchárov Pavol Gejdoš.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Čas.sk | Foto: FB/V.M.