Mladá a talentovaná baletka Valentina umrela krátko po Novom roku. Jej rodina je z obrovskej straty zdrvená, no napriek tomu sa rozhodla pre hrdinské gesto. Ich dcérka tak mohla zachrániť štyri iné ľudské životy.

14-ročná Valentina z anglického Merseyside prežívala nádherné detstvo a užívala si svoju začínajúcu kariéru baletky v Royal Ballet School. Zdravé dievča, ktoré netrápili žiadne choroby, ale začalo pociťovať po návšteve Sardínie symptómy chrípky. 29. decembra sa však jej stav zhoršil natoľko, že ju okamžite previezli do nemocnice a začali s antibiotickou liečbou.

Podľa informácií TheSun Valentina dostala zriedkavú formu meningitídy a po troch dňoch v nemocnici, bohužiaľ, umrela. Jej zdrvený otec Alberto (48) opísal dcérku ako veľmi milú a nádhernú bytosť, pričom ďakuje aspoň za tých 14 spoločných rokov. Medzi žiačkami v prestížnej baletnej škole patrila pritom k najlepším.

Rodina sa po jej smrti podujala na ťažký krok, ktorým ale zachránila životy ďalších štyroch ľudí. Valentinine orgány totiž darovali pacientom, ktorí ich potrebovali. Tým sa však ich pomoc druhým nekončí: “Založíme charitatívnu nadáciu na jej počesť, aby sme pomohli začínajúcim tanečníkom a mladým umelcom dosiahnuť ich ciele spolu s hodnotami ako rešpekt, láska, oddanosť a elegancia, ktoré stelesňovala Valentina,” dodáva užialený otec. Úprimnú sústrasť.

Zdroj: thesun.co.uk │ Foto: Instagram/alicevalentinaeleonora