Náhla ZMENA plánov: Krajčí mal podať demisiu po Sputniku, napokon…!

Dátum:

Koaličná kríza vyvrcholila vo štvrtok nečakaným ohlásením odchodu súčasného ministra zdravotníctva. Marek Krajčí v emotívnom príhovore potvrdil svoju demisiu, pričom už cez týždeň avizoval, že sa cíti bezmocný a nemá podporu vo vláde či u hlavného hygienika.

Na jeho koniec okamžite zareagoval premiér Igor Matovič, ktorý považuje Krajčího za rituálnu obeť. Podľa zatiaľ nepotvrdených informácií má pritom minister dostať nový flek, na ktorom údajne nahradí známu tvár strany SaS. Premiér však vyhlásil, že demisia ministra prichádza do úvahy až po tom, ako úspešne spustí vakcináciu ruskou látkou Sputnik V a zaškolí budúceho ministra zdravotníctva.

O tom, kto by ho mal vo funkcii nahradiť, sa zatiaľ len špekuluje, pričom sa šepká o menách súčasného štátneho tajomníka ministerstva zdravotníctva Petra Stachuru aj štátneho tajomníka ministerstva financií Marcela Klimeka.

Po nezhodách napokon Krajčí odstúpi, no vládu napriek tomu naďalej kritizuje Pellegrini, ktorý označil celé dianie za divadlo, ako aj Fico, ktorý opäť zopakoval, že prezidentka je riadená americkou ambasádou. Minister zdravotníctva sa po neutíchajúcich sporoch rozhodol pre nečakaný krok a demisiu podáva už dnes: „Nechcem, aby termín môjho odchodu bol zámienkou pre povalenie vlády. Dnes podám demisiu. Ďakujem za vašu podporu v neľahkom boji s neviditeľným nepriateľom. Veľmi si ju vážim,“ uviedol na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Marek Krajčí

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...