Slovenský spevák bol v polovici marca náhle hospitalizovaný, pričom vyšetrenie preukázalo vážny zdravotný problém. Po pár týždňoch sa zdalo, že situácia sa zlepšila a umelec môže opäť s radosťou koncertovať. Nastala však zmena, keďže lekári prišli s radikálnym rozhodnutím.

Neustála práca s kombináciou chrípky a nedostatkom spánku dostali slovenského speváka Otta Weitera do nemocnice. Vyšetrenia preukázali, že 63-ročný muž trpí nebezpečným zápalom srdcového svalu, pričom ľavá komora jeho srdca pracovala len na 15 %. Išlo o život ohrozujúci stav, ktorý dostal umelca na jednotku intenzívnej starostlivosti.

Aj napriek tomu, že Weiterov zdravotný stav sa zlepšil a srdce, podľa jeho slov, pracuje tak na 25 až 30 %, stále nemá vyhraté. Lekári však predpokladajú, že v priebehu šiestich týždňov sa môže jeho stav rapídne zhoršiť a treba konať. ,,…dali ma na zoznam ľudí čakajúcich na transplantáciu srdca. Musím ešte ísť na nejaké vyšetrenia, aby zistili, aký typ srdca mi je treba a všetky veci okolo,“ prezradil Otto pre cas.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Otta Weitera do nemocnice zaviezol známy kardiológ Viliam Fischer

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook/Otto Weiter, Pixabay