Vo veku 73 rokov odišiel na večný odpočinok jeden zo zakladajúcich členov írskej folkovej kapely Clannad. Skupina sa okrem iného preslávila aj hitmi, ktoré boli použité vo filme Posledný Mohykán, no i v rôznych seriáloch.

Podľa informácii BBC zomrel náhle vo veku 73 rokov Noel Duggan. Jeden zo zakladajúcich členov írskej folkovej skupiny Clannad odišiel do hudobného neba v sobotu večer. Kapelu pritom založil ešte v roku 1970 v grófstve Donegal spolu s Pádraigom Dugganom a súrodencami Brennanovcami.

Členkou kapely sa neskôr stala aj jeho príbuzná, svetoznáma speváčka Enya. Hudobníci pritom nahrali skladby pre televízny seriál Harry’s Game v roku 1982, zložili ústrednú pieseň do seriálu Robin Hood či skladbu I Will Find You, ktorá bola použitá v historickej dráme Posledný Mohikán (1992).

Noela si budeme navždy pamätať pre jeho výnimočné gitarové sóla, jeho lásku k hudbe a jeho starostlivosť o skupinu,“ zverejnila okrem iného kapela Clannad na Twitteri. Len v roku 2016 pritom zomrel aj jeho brat Pádraig. Českých fanúšikov zarmútila správa o úmrtí známej herečky, ktorá sa preslávila aj rolou vo filme Sněženky a machři.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: YT/ClannadOfficial, Twitter