Rozčarovanie a sklamanie. Aj tak by sa dali vyjadriť pocity nejedného diváka šou Nikto nie je dokonalý. Relácia, ktorá slovenskému fanúšikovi zábavných programov nie je neznáma, však svojimi novotami divákov skôr nahnevala ako nadchla.

Zábavnú šou Nikto nie je dokonalý poznajú Slováci už od roku 2013, kedy na Jednotke začínala s obľúbeným moderátorským duom Oliver Andrásy a Elena Vacvalová, známym tiež zo skoršieho formátu Aj múdry schybí. V roku 2014 ich v relácii vystriedala nemenej obľúbená dvojica, známa ako Junior a Marcel.

Kde nastala chyba?

Od 28. februára 2017 došlo k výraznej zmene. RTVS s vysielaním skončila a program prebrala komerčná televízia JOJ. “Jojka” sa v poslednom čase teší diváckej obľúbenosti, ale spôsobom, pre ktorý sa pri Nikto nie je dokonalý rozhodla, divákov veľmi nenadchla.

Rozhorčenie spôsobilo hneď niekoľko faktorov. To, že už od úvodného dielu, nebola moderátorská dvojica vo svojom tradičnom zložení divákov veľmi nezaskočilo. Marcela Forgáča, ktorý sa pre chorobu nemohol zúčastniť nahradil obľúbený zabávač Marián Čekovský. Kameň úrazu však nastal, keď samotné predstavovanie hostí zabralo takmer polovicu programu. Diváci, zvyknutí, že po krátkom predstavení hostí sa išlo “do ulíc” sledovať, čo vyprodukoval slovenský ľud, ostali sklamaní, lebo tým boli ochudobnení práve o podstatu programu, ktorou sú často nedokonalí ľudia v slovenských uliciach.

Junior a Čeky

Mnoho sledujúcich si tiež všimlo, že hľadisko, predovšetkým predné rady boli tvorené mladými, dobre vyzerajúcimi a niekedy nasilu smejúcimi sa dievčatami. Snaha aj takýmto spôsobom prilákať divákov však pôsobila skôr negatívne.

Najviac však v dnešnej uponáhľanej dobe rozhorčí tradičný problém každého televízneho diváka: “Pozerám si tak reklamy, a zrazu aha film.” Aj z dôvodu reklamných prestávok sa dĺžka programu natiahla takmer na dve hodiny.

Uvidíme, či napriek počiatočným komplikáciám Jojka predsalen nájde dostatok fanúšikov, ktorý si tento program pozrú aj napriek vyššie spomínaným negatívám. Čo myslíte?

Zdroj: TV JOJ, Wikipédia| Foto: Facebook