Nákup ruskej vakcíny Sputnik V rozbúril divoké vody parlamentu zas o čosi viac. Marek Krajčí v spolupráci s Igorom Matovičom zadovážili jej prvé zazmluvnené dávky. Avšak udelenie výnimky pre túto látku, zatajovanie samotného obstarávania, ale aj akt vítania séra na letisku dopomohli ku koaličnej kríze, ktorou si momentálne vladári prechádzajú.

Na premiéra aj ministra zdravotníctva sa sype kritika z mnohých strán, Matovič má však svedomie čisté. Aj keď Richard Sulík uviedol, že nastal čas na konzultáciu ohľadom výraznej rekonštrukcie vlády, podľa Matovičovej mienky je tým najdôležitejším faktorom v čase pandémie vakcína. Po zazmluvnení dvoch miliónov dávok však stále nenachádza od slovenských partnerov pochvalu.

„To vážne? To sme naozaj tak hlboko klesli, že nám naozaj na zdraví a životoch ľudí vôbec nezáleží? To vážne chceme ľuďom brániť, aby sa zaočkovali vakcínou, ktorej dôverujú?“ pýta sa prekvapený premiér. Myslí si, že momentálny stav Slovenska vyhovuje mnohým politikom, ktorí by z jeho neúspechu mohli ťažiť. „Čím horšie na Slovensku, tým lepšie pre ich neúspešné strany, ktoré veľmi chceli vládnuť,“ dodáva premiér s tým, že jemu na ľuďoch záleží a prvé miesto majú v jeho rebríčku priorít životy a zdravie občanov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic | Foto: IG/igor_matovic_olano