Nahnevaný zdravotník odmietol odmenu od vlády: Prezradil trpký dôvod!

Dátum:

Pred pár mesiacmi premiér s hrdosťou v hlase oznámil, že bude vyčlenených 50 miliónov eur pre zamestnancov v prvej línií v boji proti ochoreniu COVID-19. Ani samotný Matovič zrejme nerátal s tým, že môže dôjsť zo strany zdravotníkov k jasnému odmietnutiu.

Mnohí zdravotníci dostávajú odmeny zo strany ministerstva práce až v týchto dňoch, i keď ide o finančné poďakovanie ešte za ich prácu v prvej vlne pandémie koronavírusu. Zdravotník pochádzajúci z Dubnice nad Váhom ,,vyfasoval“ 400 eur, ktoré však odmietol. ,,Hlavným dôvodom je môj nesúhlas s dlhodobým stavom zdravotníctva v našej krajine,“ uviedol pre tvnoviny.sk.

Je natoľko frustrovaný, že sa týmto spôsobom pokúsil o istú formu protestu. Otvorene skritizoval zlý stav v nemocniciach či domovoch sociálnych služieb, nehovoriac o mzdách zdravotných sestier. Podľa jeho slov jednorázové odmeňovanie pracovníkov zdravotníctva vôbec nič nerieši.

Zdravotník, ktorý nechce, aby bolo jeho meno zverejnené, napokon za finančnú odmenu kúpil viac ako tri desiatky nových kníh pre knižnicu v Dubnici nad Váhom. ,,Vôbec po prvý raz sa však stalo, že knižnici niekto v rámci daru nakúpil také veľké množstvo kníh, a to dokonca podľa vlastného výberu knihovníkov,“ s nadšením uviedla vedúca knižnice Beáta Nemcová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: markiza.sk/Tomáš Benedikovič, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...