Aktuálny policajný prezident Tibor Gašpar v polovici apríla oznámil svoj koniec a verejnosť netrpezlivo čaká na meno jeho nástupcu. Toto má byť nový prezident polície!

Po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej začala verejnosť požadovať hlavu policajného prezidenta Gašpara, ktorý má mať napojenie na oligarchu Bödöra. Aj keď sa spočiatku tomuto kroku bránil, po odchode Druckera z funkcie a nástupe Pellegriniho dospeli k dohode, že predsa len odíde. Odvtedy si verejnosť kladie otázku, kto nastúpi na jeho miesto?

Podľa informácii Plusky však už majú mať v tejto tematike jasno. Denisa Saková mala rozhodnúť, že na miesto policajného prezidenta nastúpi bývalý riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Marián Slobodník (60), ktorý mal vo funkcii dvojročnú pauzu za vlády Ivety Radičovej. V minulosti sa s ním spájala kauza jeho syna, ktorý za rýchlu jazdu na porsche dostal 500-eurovú pokutu, no riešila sa aj jeho nová práca po odchode z polície, ktorú dostal od firmy so zákazkami na  polícii. V súčasnosti pracuje približne 3 roky ako policajný atašé v Chorvátsku, kde rieši prevažne dovolenkové krádeže, no k novej funkcii sa vyjadruje opatrne: „Zatiaľ sa nemám k čomu vyjadrovať. Vaša otázka je predčasná. Ak to bude aktuálne, vyjadrím sa,“ prezradil pre DenníkN. Jeho funkcia by bola po schválení dočasná, keďže na jeseň sa majú konať oficiálne voľby policajného prezidenta podľa nových pravidiel, ktoré čakajú na schválenie. Voľba by tak nebola v rukách ministerky vnútra, ale viacčlennej volebnej komisie.

Tibor Gašpar s Mariánom Slobodníkom

Zdroj: pluska.sk, dennikn.sk | Foto: minv.sk, Facebook