Z uniknutej nahrávky na chate pri Leviciach sa dostalo na verejnosť viacero rozhovorov Fica, Kaliňáka, Bödöra staršieho aj advokátov Paru a Gašpara mladšieho. Zarážajúci bol aj jeden, počas ktorého padne v nečakanej súvislosti meno Lučanského.

Smer vystupuje dlhodobo ako zástanca zosnulého generála Milana Lučanského a v súvislosti s jeho úmrtím sa vyjadruje negatívne na adresu koalície. Z uniknutej chatovej nahrávky ale vyplynulo, že jeho meno zaznelo v neočakávanej situácií. Podľa informácií portálu Aktuality sa tak udialo pri príprave Kaliňáka na výpoveď na polícií.

Exminister vnútra sa chystal vysvetľovať, kto prišiel s nomináciou Makóa do funkcie. Advokát Gašpar mladší (syn obvineného policajného exprezidenta Tibora Gašpara) navrhol, aby to zhodili práve na Lučanského. “Dneska je najlepšie povedať, že s tou nomináciou prišiel Lučanský, ktorý to už nevyvráti ani nepotvrdí a otec (Tibor Gašpar, pozn. redakcie) s Norom (Bödörom) v podstate len sprostredkovali to stretnutie s Imreczem. Pretože Noro Makóa poznal z toho súkromného sektoru, otec zase poznal Imreczeho, prebehlo stretnutie, kde ho zoznámili s Makóom a už si Makó išiel svojou cestou,“ vymýšľa.

Taktiež mu radil, aby vypovedal, že Smer sa snažil dostať Makóa preč, ale chránila ho strana SNS. Kaliňák najprv odvetí, že to môže vyskúšať, napokon navrhuje aj vlastnú verziu príbehu, v ktorom Makó v túžbe po funkcii “poobchádzal každého, Slovensko je malé..” Kaliňák pre Nový Čas na margo advokátových rečí o Lučanskom zareagoval zvláštne: “Viete, keď sa snažíte zachrániť svojho otca, napadne vám hocičo. Podstatné je však to, čo som vypovedal pred vyšetrovateľmi,” uviedol so slovami, že sú to zúfalci, ktorí ich sledujú a odpočúvajú. Pozornosť si však zaslúži nedávno zverejnená informácia o tom, že práve počas vládnutia Smeru mala Bödörova skupina po nezákonných lustráciách zhotovovať diagramy Sulíka, Matoviča a ďalších politikov aj novinárov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: aktuality.sk, cas.sk │ Foto: YT/DenníkN, HNtelevízia