Televízia RTVS odvysielala ďalšiu epizódu relácie Pečie celé Slovensko, pričom súťažiaci mali neľahké zadanie. V tejto chvíli musia ukázať nielen svoju šikovnosť, ale aj kreativitu. Porotkyne im totiž zadávajú z kola na kolo omnoho náročnejšie úlohy.

V kulinárskej šou bojuje o víťazstvo už iba šesť pekárov, ktorí predvádzajú svoje pekárske a cukrárske zručnosti. Uplynulé kolo však bolo rozhodne jedno z najnáročnejších. V osobnej výzve totiž museli súťažiaci vytvoriť tzv. pečenú Aljašku, kde ide o spojenie zmrzliny, korpusu a bielkového krému.

Zatiaľ čo Tánička v tejto úlohe poriadne pohorela, Lucka a Janka sa tešili zo svojich dobrôt, ktoré pochválili aj porotkyne. V technickej výzve prišiel čas na francúzsky dezert, ktorým bola jahodová torta so žĺtkovým krémom a jahodovým sirupom. Na poslednom mieste skončil Ďoďo, keďže spravil zásadné chyby. Odborníčky však chuťou a výzorom opäť uchvátil zákusok od Lucky.

V kreatívnej výzve sa pokračovalo vo francúzskom duchu, pričom pekári dostali za úlohu pripraviť tzv. Croquembouche. Ide o guličky z odpaľovaného cesta, ktoré sú následne poskladané do veže. Pre nikoho nebolo žiadnym prekvapením, keď sa práve Lucka stala pekárkou týždňa. Moderátori mali pre jedného z účinkujúcich aj smutnú správu. V ôsmom kole napokon súťaž opustil Tomáš.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS  |  Foto: FB/Pečie celé Slovensko