Agentúra Focus vytvorila pre televíziu Markíza exkluzívny verejný prieskum, z ktorého vyplýva, že najdôveryhodnejšou politickou osobnosťou je na domácej scéne prezidentka Zuzana Čaputová.

Práve jej vyjadrilo v prieskume, ktorý trval od 15. do 17. apríla, podporu 62 percent opýtaných Slovákov. Z 1 016 respondentov označilo 55 % ako najdôveryhodnejšieho politika bývalého premiéra Petra Pellegriniho (SMER-SD), ktorý o 7 % prekonal aktuálneho predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO).

Tesne za ním skončil s 46 percentami líder strany Sme rodina Boris Kollár. Kým v januárovom prieskume výrazne dôverovali voliči len hlave štátu, v apríli si jasne polepšili aj aktuálny premiér, predseda NR SR i podpredseda NR SR.

Do prvej päťky sa zároveň prebojoval i Richard Sulík (SaS), ktorý presvedčil 34 % opýtaných respondentov, no 55 % z nich mu vyjadrilo nedôveru. Ešte horšie je na tom bývalý prezident Andrej Kiska, ktorý získal 24 percent pozitívnych, no 68 % negatívnych hlasov. V podobných číslach ostávajú i Tomáš Drucker (23+ / 56-), Marián Kotleba (22+ / 69-), Robert Fico (20+ / 73-) či Andrej Danko (17+ / 71-).

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TVnoviny, Markiza | Foto: IG/Zuzana Čaputová, Igor Matovič, Robert Fico