Najmenšia koaličná strana Za ľudí sa otriasa v základoch, pričom sa zdá, že pod rukami Veroniky Remišovej sa pomaly rozpadá. Poslanci, ktorí vstúpili do tejto strany za čias Andreja Kisku, tak budú musieť veľmi rýchlo vymyslieť, ako bude vyzerať ich politická budúcnosť.

V posledných mesiacoch dochádza k ostrým konfliktom medzi Veronikou Remišovou a jej straníkmi. Najviac svoje ,,drápky“ vytiahla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá verejne kritizuje vyjadrenia a konania svojej šéfky. Koaličná kríza a pravidelné nezhody tak strane rozhodne nepridali na preferenciách, keďže by sa podľa najnovších prieskumov nedostala ani do parlamentu.

Politológovia sú tak presvedčení, že vládna strana sa rozpadá. Poslanci, ktorí sú súčasťou uvedeného politického hnutia sa tak budú musieť k niekomu pridať, ak chcú pokračovať v politickej kariére. Najčastejšie sa spomínali mimoparlamentné strany Spolu alebo Progresívne Slovensko.

Je však zrejmé, že niektorí politici vážne uvažujú o vstupe do strany SaS. Nedávno Richard Sulík uviedol, že je v kontakte iba s Máriou Kolíkovou, ktorá nejedenkrát oznámila, že “spájanie je cesta“. Situácia sa veľmi rýchlo zmenila, keďže šéf saskárov už komunikuje s viacerými členmi strany. ,,Vedieme nejaké rozhovory, ale vedieme ich v zmysle, že sa spoznávame, stretávame a sme si blízki,“ uviedol po rokovaní vlády.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ereport.sk  |  Foto: FB/Richard Sulík, Za ľudí, YT/Aktuality.sk